Sprzęt na początek

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #1 przez Apacz
W profilach na stronie prawie 40 MCs i producetów. Ja mam dwa pytania, jakim sprzętem dysponujecie i jaki sprzęt polecacie na początek do nagrywania? Mam na start ok. 500 PLNów.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #2 przez kaerzetone
Na początek polecam mikrofon Shure SM58, plus jakiś podstawowy interfejs może być coś z oferty M-Audio. Jeżeli miałbyś 1.000 zł to możesz już zrobić mini studio czyli majk pojemnościowy MXL 990s i interfejs z wejściem phantom - M-Audio Fast Track - ja tym dysponuje i jestem zadowolony.

I'm everywhere you never been and better than I ever been

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #3 przez Cichy
Całkiem fajny jest też na początek mikrofon pojemnościowy MXL DRK, jest on pod usb wiec nie potrzeba dodatkowych interfejsów ponieważ ma swój własny wbudowany. Jakość można wycisnąć z niego fajną, przykład masz u mnie na kanale www.youtube.com/CichyProducer

Mam go do sprzedania za 470 zł + walizka wraz z nią kabel i wszystkie instrukcje oraz statyw biurowy.

W tym momencie korzystam z mikrofonu lampowego MXL-9000 + interfejs focusrite scarlett 8i6

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #4 przez Dante
ja dysponując tą samą kwotą zakupiłem majka pojemnościowego Behringer C-1U z uchwytem do statywu na USB (ok. 300 zet) nie jest to majk najlepszy aczkolwiek nie jest też najgorszy powiedziałbym że na początek jest dosyć optymalny i cenowo i fizycznie. no i oczywiście do tego jeszcze jakis pop filter statyw chocby biurowy i mozna nagrywac za kwote moze troche ponad 500 zet.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #5 przez Wojtek
Cichy, wykorzystujesz wszystkie wejścia w 8i6, czy po prostu trzymasz zapas?

Jeśli już ładować się w interfejsy na usb, to focusrite jak najbardziej warte są polecenia. Producent chwali się najlepszymi preampami na rynku i faktycznie, te interfejsy niszczą konkurencję pod tym względem.

M-Audio, hmm, napewno musiałbym mocno zastanowić się przed zakupem interfejsów tego producenta. Sporo szumów, nienajlepsza jakość wykonania..


Od siebie dodam, że co najmniej połowa tzw "jakości" to mix. Bez dobrego mixu, nawet lampowy majk i wzmak mogą zabrzmieć kiepsko. Dlatego panowie - szlifujcie mix! I to nie tak jak część pseudoproducentów robiących "mastering". Mix nie ogranicza się tylko do względnego dobrania głośności ścieżek bez zwracania uwagi na peaki na poziomie +5dB, byle było głośniej.


Ostatnio mam mało wolnego czasu, ale postaram się sklecić kilka porad odnośnie mixu, oczywiście w miarę swoich możliwości, jednak jakieś tam doświadczenie już mam, więc postaram się nim podzielić tak, abyście mogli we własnym zakresie zabrzmieć lepiej. Pis! ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #6 przez Apacz
Dzięki za wszystkie rady! Odnośnie phantoma to zastanawiałem się nad mikserem Behringer Xenyx 802. Na allegro można kupić za 230 zł, a na aukcji jeszcze taniej. Pytanie czy to do wymienionych majków nie będzie za słabe.

Wojtku, chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat mixu, bo co z tego, że sprzęt będę miał w miarę jak nie będę potrafił niczego z niego wycisnąć.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.989 s.
Zasilane przez Forum Kunena